Varsity Track · Track and Field: Pope John Paul II Meet Results (April 26)


White House High School Track and Field at the Pope John Paul II meet on April 26. Results from TN Mile Split.

RaceTab by MileSplit/FloSports Childress, Pope John Paul II High

Pope John Paul II Home meet #2 – 4/26/2019 10:46:24 AM
JPII HS, Hendersonville , TN

Varsity Boys Discus Throw
====================================================================
Name Yr Team Mark H# Pts
——————————————————————–
1 Zack Laamal 11 White House High Sch 113-07 3 10
2 Darius Hylick 12 Mt. Juliet Christian 107-02 1 8
3 Justin Huynh 9 Gallatin High School 88-05 3 6
4 Samuel Ruiz-Ballard 12 Pope John Paul II Hi 88-00 2 5
5 Conner Peek 9 Beech Senior High Sc 87-08 2 4
6 Brian Raybourne 12 Pope John Paul II Hi 87-04 2 3
7 Devon LaCave 12 Pope John Paul II Hi 80-06 1 2
8 Daniel Trujillo 9 Gallatin High School 80-01 3 1
9 Henry Becker 12 Pope John Paul II Hi 73-08 2
10 Jacob Graves 9 Gallatin High School 71-09 3
11 Eli Douglas 10 Pope John Paul II Hi 71-05 1
12 Chris Wells 12 Pope John Paul II Hi 70-01 3
13 Malcolm Hogan 12 Pope John Paul II Hi 69-11 2
14 Zach Rush 10 Pope John Paul II Hi 66-01 2
15 Devin Lejsek 8 White House-Heritage 53-09 3
scr Bryce Carroll 11 Hendersonville High ND 1
scr Dalton Jones 12 Hendersonville High ND 1
scr Will Dedman 12 Mt. Juliet Christian ND 1
scr Kolton Rhoades 11 Mt. Juliet Christian ND 1
scr Zack Rockom 12 Hendersonville High ND 3
scr Max Modrall 12 Pope John Paul II Hi ND 3

Varsity Boys Long Jump
==========================================================================
Name Yr Team Mark Wind H# Pts
————————————————————————–
1 Logan Collier 12 Mt. Juliet Christian 21-02.00 NWI 1 10
2 Adrease Lockett 12 Gallatin High School 19-09.50 NWI 2 7
2 Brian Raybourne 12 Pope John Paul II Hi 19-09.50 NWI 2 7
4 Ja’Marion Thomas 9 Mt. Juliet Christian 19-02.00 NWI 1 5
5 Robby Johnson 12 Davidson Academy 18-02.00 NWI 1 4
6 Ben NIxon 12 Pope John Paul II Hi 17-06.00 NWI 1 3
7 Jarett Lucombe 10 Pope John Paul II Hi 16-09.00 NWI 2 2
8 Clifford Adjutant 9 Gallatin High School 13-06.50 NWI 1 1
sc Ty Minnick 9 White House-Heritage ND NWI 1

Varsity Girls Shot Put
====================================================================
Name Yr Team Mark H# Pts
——————————————————————–
1 Caylin Martinez 10 Beech Senior High Sc 27-08.00 1 10
2 Nyahoth Kuoth 10 Gallatin High School 27-02.00 2 8
3 Sydney Heath 9 Beech Senior High Sc 24-08.50 1 6
4 Marra Becker 10 Pope John Paul II Hi 22-01.50 2 5
5 Presley Hesson 9 Gallatin High School 21-10.00 1 4
6 Rebecca Kauffman 12 Pope John Paul II Hi 21-08.00 1 3
7 Yasmeen Ibrahim 10 Pope John Paul II Hi 20-00.00 1 2
8 Lexi Lannom 12 Pope John Paul II Hi 19-02.50 1 1
9 Faith Felder 9 Hendersonville High 18-04.50 1
10 Chaewon Kim 10 Pope John Paul II Hi 15-11.00 2
11 Lindsey Smith 12 Pope John Paul II Hi 15-06.50 2
scr Addison Pike 9 Davidson Academy ND 1
scr Shomoni Ridley 9 Beech Senior High Sc ND 2
scr Emily Jones 12 Friendship Christian ND 2
scr Lamyiah Mintlow 10 Gallatin High School ND 2
scr Isabella Munday 10 White House-Heritage ND 2

Varsity Girls High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Hannah Grace Brown 9 Hendersonville High 4-04.00 10
2 Thinyin Rambang 9 Gallatin High School 4-02.00 8
3 Camaya Keaton 9 Pope John Paul II Hi 4-02.00 6
4 Marontae Williams 10 Hendersonville High 4-00.00 5
scr Madeline Jordan 10 Davidson Academy NH
scr Emily Jones 12 Friendship Christian NH
scr Hannah Jones 10 Gallatin High School NH
scr Avery Reeder 10 Pope John Paul II Hi NH

Varsity Girls Discus Throw
====================================================================
Name Yr Team Mark H# Pts
——————————————————————–
1 Caylin Martinez 10 Beech Senior High Sc 90-00 3 10
2 Sydney Heath 9 Beech Senior High Sc 72-01 1 8
3 Marra Becker 10 Pope John Paul II Hi 69-09 2 6
4 Yasmeen Ibrahim 10 Pope John Paul II Hi 52-09 1 5
5 Nyahoth Kuoth 10 Gallatin High School 51-11 3 4
6 Faith Felder 9 Hendersonville High 48-04 3 3
7 Hannah Gammons 9 Hendersonville High 47-06 3 2
8 Rebecca Kauffman 12 Pope John Paul II Hi 46-09 2 1
9 Lexi Lannom 12 Pope John Paul II Hi 45-09 3
10 Lindsey Smith 12 Pope John Paul II Hi 42-05 1
11 Chaewon Kim 10 Pope John Paul II Hi 39-05 1
12 Addison Pike 9 Davidson Academy 39-03 2
scr Lamyiah Mintlow 10 Gallatin High School ND 1
scr Shomoni Ridley 9 Beech Senior High Sc ND 2
scr A’deave Williams 9 Gallatin High School ND 2
scr Isabella Munday 10 White House-Heritage ND 2
scr Kelsie McCorkle 9 Hendersonville High ND 3

Varsity Girls Long Jump
==========================================================================
Name Yr Team Mark Wind H# Pts
————————————————————————–
1 Jillian Baldis 12 Gallatin High School 16-06.75 NWI 2 10
2 Brennan King 9 Hendersonville High 13-02.75 NWI 1 8
3 Tori Demars 10 White House-Heritage 13-00.50 NWI 2 6
4 Yphterline Brentise 9 Gallatin High School 12-09.50 NWI 1 5
5 Briana Wade 10 Pope John Paul II Hi 12-09.00 NWI 2 4
6 Sabria Brown 9 Pope John Paul II Hi 12-08.50 NWI 1 3
7 Cheyenne Draper 9 Hendersonville High 11-08.00 NWI 2 2
scr Cassidy Price 12 Mt. Juliet Christian ND NWI 1
scr Alex Green 12 White House-Heritage ND NWI 1
scr Lily Webb 10 Davidson Academy ND NWI 2

Varsity Girls Triple Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
———————————————————————–
1 Yphterline Brentise 9 Gallatin High School 28-08.50 NWI 10
2 Brennan King 9 Hendersonville High 27-06.25 NWI 8
scr Lily Webb 10 Davidson Academy ND NWI
scr Kindle Anderson 11 Gallatin High School ND NWI

Varsity Boys High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Skylar Holcomb 11 White House High Sch 5-10.00 10
2 Adrease Lockett 12 Gallatin High School 5-08.00 8
3 Keshaun Alexander 10 Gallatin High School 5-04.00 6
4 Ja’Marion Thomas 9 Mt. Juliet Christian 5-02.00 5
5 Ben NIxon 12 Pope John Paul II Hi 5-00.00 4
scr Goamaar Duach 10 Gallatin High School NH
scr Stevie Mack 10 Hendersonville High NH
scr Tyler Gibson 12 White House-Heritage NH
scr Ty Minnick 9 White House-Heritage NH

Varsity Boys Shot Put
====================================================================
Name Yr Team Mark H# Pts
——————————————————————–
1 Darius Hylick 12 Mt. Juliet Christian 47-00.00 3 10
2 Malcolm Hogan 12 Pope John Paul II Hi 39-11.50 2 8
3 Zack Laamal 11 White House High Sch 38-05.00 4 6
4 Brian Raybourne 12 Pope John Paul II Hi 35-11.00 1 5
5 Devon LaCave 12 Pope John Paul II Hi 33-10.50 2 4
6 Eli Douglas 10 Pope John Paul II Hi 32-09.00 2 3
7 Samuel Ruiz-Ballard 12 Pope John Paul II Hi 32-01.00 3 2
8 Perrion Davis 12 Mt. Juliet Christian 31-04.00 3 1
9 Daniel Trujillo 9 Gallatin High School 30-09.00 3
10 Malakhai ILLarremendi 8 White House-Heritage 29-07.00 1
11 Henry Becker 12 Pope John Paul II Hi 28-01.00 4
12 Erik Backstrom 10 Pope John Paul II Hi 27-10.00 3
13 Conner Peek 9 Beech Senior High Sc 27-01.00 4
14 Zach Rush 10 Pope John Paul II Hi 26-01.00 3
15 Devin Lejsek 8 White House-Heritage 26-00.00 2
16 Chris Wells 12 Pope John Paul II Hi 24-11.50 1
17 Preston Wallace 9 White House High Sch 24-08.00 1
18 Jacob Graves 9 Gallatin High School 24-07.50 1
19 Parker Sutton 9 Pope John Paul II Hi 24-05.00 2
20 Jayden Schildt 8 Mt. Juliet Christian 23-11.50 1
21 Andrew Leal 9 Gallatin High School 22-11.00 4
22 Joe Kneiry 12 Pope John Paul II Hi 18-11.00 4

Varsity Boys 3200 Meter Run
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Cody Presson 11 Gallatin High School 10:41.57 1 10
2 Edward Beachboard 12 Beech Senior High Sc 10:41.62 2 8
3 Spencer Abbey 10 Beech Senior High Sc 10:57.11 1 6
4 Andrew Ni 11 Beech Senior High Sc 11:02.00 2 5
5 Lucas Taylor 9 White House-Heritage 11:02.32 1 4
6 Ayden Fontana 9 Gallatin High School 11:13.56 2 3
7 Gabriel Hardin 9 White House-Heritage 11:46.08 1 2
8 Ian Collett 10 White House-Heritage 14:16.12 1 1

Varsity Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
————————————————————————–
1 Jillian Baldis 12 Gallatin High School 17.91 NWI 2 10
2 Emily DeWit 11 Pope John Paul II Hi 19.81 NWI 1 8
3 Kayla Minchey 11 Hendersonville High 20.24 NWI 2 6
4 Erin Forrest 9 Pope John Paul II Hi 20.77 NWI 1 5
5 Avery Reeder 10 Pope John Paul II Hi 21.75 NWI 1 4
6 Rosemary Aud 9 Pope John Paul II Hi 22.21 NWI 1 3

Varsity Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
————————————————————————–
1 Brandon Shockley 10 Pope John Paul II Hi 16.05 NWI 3 10
2 Louyn Othow 10 Gallatin High School 16.60 NWI 3 8
3 Markuez Lockett 11 Gallatin High School 19.17 NWI 3 6
4 Keshaun Alexander 10 Gallatin High School 19.19 NWI 2 5
5 Matthew Solarz 9 Pope John Paul II Hi 19.99 NWI 1 4
6 Yusef Ibrahim 10 Pope John Paul II Hi 23.86 NWI 1 3

Varsity Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
————————————————————————–
1 Ella Bryant 9 White House-Heritage 14.15 NWI 3 10
2 JaShanti Mason 10 Gallatin High School 14.46 NWI 3 8
3 Lily Pollack 12 White House High Sch 14.67 NWI 1 6
4 Eva Felts 11 White House High Sch 15.04 NWI 1 5
5 Danielle Williams 10 White House High Sch 15.21 NWI 1 4
6 Eva Nsengiyumva 12 Pope John Paul II Hi 15.27 NWI 2 3
7 Isabella Elks 9 Davidson Academy 15.41 NWI 1 2
8 Brennan King 9 Hendersonville High 15.50 NWI 3 1
9 Ja’Lainea Fitts 9 Gallatin High School 15.68 NWI 2
10 Tori Demars 10 White House-Heritage 15.85 NWI 3
11 Cassidy Crawford 11 White House-Heritage 15.93 NWI 2
12 Briana Wade 10 Pope John Paul II Hi 16.07 NWI 2
13 Rebecca Kauffman 12 Pope John Paul II Hi 16.18 NWI 1
14 Sabria Brown 9 Pope John Paul II Hi 16.27 NWI 2
15 Marontae Williams 10 Hendersonville High 17.08 NWI 3
16 Lindsey Smith 12 Pope John Paul II Hi 17.38 NWI 1
17 Kiera Vallee 10 Hendersonville High 17.53 NWI 1

Varsity Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
————————————————————————–
1 Logan Collier 12 Mt. Juliet Christian 11.80 NWI 4 10
2 Tim Lark 10 Pope John Paul II Hi 12.00 NWI 4 8
3 Pius Onaghinor 10 Pope John Paul II Hi 12.02 NWI 4 6
4 Preston Sharber 12 White House High Sch 12.06 NWI 3 5
5 Skylar Holcomb 11 White House High Sch 12.10 NWI 3 4
6 Terriyonta Staten 11 Gallatin High School 12.22 NWI 4 3
7 Ja’Marion Thomas 9 Mt. Juliet Christian 12.23 NWI 3 2
8 Jordan Hambright 12 Gallatin High School 12.40 NWI 3 1
9 James Wright 11 Pope John Paul II Hi 12.46 NWI 3
10 Talmas Almonrod 10 Hendersonville High 12.50 NWI 4
11 Stevie Mack 10 Hendersonville High 12.53 NWI 3
12 Erik Backstrom 10 Pope John Paul II Hi 13.04 NWI 2
13 Joshua Jackson 10 Pope John Paul II Hi 13.09 NWI 1
14 Miguel Cotto 10 White House-Heritage 13.14 NWI 2
15 Tyler Barnes 9 Mt. Juliet Christian 13.22 NWI 2
16 Malakhai ILLarremendi 8 White House-Heritage 13.31 NWI 2
17 Charlie Kirkus 9 Hendersonville High 13.41 NWI 3
18 Jamichael Buford 10 Gallatin High School 13.74 NWI 4
19 Grayson Westerbeck 10 White House High Sch 13.81 NWI 1
20 Joe Kneiry 12 Pope John Paul II Hi 18.08 NWI 1

Varsity Girls 4×200 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Gallatin High School 2:00.75 10
2 Pope John Paul II High School 2:02.08 8
3 White House High School A 2:12.11 6
4 Hendersonville High School 2:17.75 5

Varsity Boys 4×200 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Pope John Paul II High School 1:35.30 10
2 Gallatin High School 1:37.36 8
3 Hendersonville High School 1:47.91 6
4 White House High School A 1:51.08 5

Varsity Girls 1600 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Cordelia Burks 10 Pope John Paul II Hi 5:51.47 10
2 Lexie Lawson 9 Beech Senior High Sc 6:01.30 8
3 Ashley Whobrey 11 Hendersonville High 6:07.74 6
4 Mackenzie Bennett 11 White House-Heritage 6:11.93 5
5 Emily Arbuckle 9 Hendersonville High 6:19.38 4
6 Sarah Arbuckle 9 Hendersonville High 6:31.53 3
7 Bryena Hernandez 9 Gallatin High School 6:38.45 2
8 Laura Gray 12 Gallatin High School 6:46.28 1
9 Alli Kolemba 12 Pope John Paul II Hi 7:20.72
10 Kathleen Korba 10 Pope John Paul II Hi 7:25.48
11 Alyssa Hughes 9 Pope John Paul II Hi 7:39.01
Hannah Coats 9 Gallatin High School NT

Varsity Boys 1600 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Antony Ni 11 Beech Senior High Sc 4:52.13 10
2 Troy Fields 9 Davidson Academy 4:58.52 8
3 Stephen Strickland 9 Pope John Paul II Hi 5:05.61 6
4 Carter McCandless 11 Beech Senior High Sc 5:05.81 5
5 Samuel McGrath 10 Pope John Paul II Hi 5:07.60 4
6 Canon Campbell 11 Beech Senior High Sc 5:09.00 3
7 Wade Searcy 9 White House-Heritage 5:09.43 2
8 Ethan Davanport 12 Pope John Paul II Hi 5:09.62 1
9 Patrick Simpson 9 Gallatin High School 5:24.61
10 Landon Lowe 12 Beech Senior High Sc 5:31.39
11 Kyle Watts 9 White House-Heritage 5:36.73
12 Zach Steinke 12 Mt. Juliet Christian 5:39.18
13 Daniel Gremillion 11 Gallatin High School 5:51.02
14 MK Mamolo 9 Pope John Paul II Hi 5:52.56
15 Miguel Abad 10 Hendersonville High 5:54.88
16 Sam Arender 9 Pope John Paul II Hi 5:58.88
17 Ayden Fontana 9 Gallatin High School 6:00.01
18 Dominic Mineo 10 Beech Senior High Sc 6:01.28
19 Brad Cullen 8 Mt. Juliet Christian 6:01.98
20 Will Culwell 8 Davidson Academy 6:03.43
21 Tyler Pratt 10 White House-Heritage 6:03.47
22 Joseph Mineo 10 Beech Senior High Sc 6:18.16
23 Patrick Callahan 11 Pope John Paul II Hi 6:20.10

Varsity Girls 4×100 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Gallatin High School 54.25 10
2 White House High School B 1:00.84 8
3 Hendersonville High School 1:06.58 6
1) Callie Goodwin

Varsity Boys 4×100 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Mt. Juliet Christian Academy 45.87 10
2 Pope John Paul II High School A 46.27 8
1) Garrett Goodwin 2) Brooks Heagarty
3) Tim Lark 4) Pius Onaghinor
3 Pope John Paul II High School B 47.75 6
1) Cole Shaver 2) Rory White
3) James Wright
4 White House High School B 48.82 5

Varsity Girls 400 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Kelci Wilks 11 Hendersonville High 1:04.90 3 10
2 Thinyin Rambang 9 Gallatin High School 1:06.31 3 8
3 Emily Arbuckle 9 Hendersonville High 1:07.23 3 6
4 Taylor Bertotti 10 Hendersonville High 1:07.58 3 5
5 Riley Hendon 8 Davidson Academy 1:07.87 3 4
6 Callie Goodwin 9 Pope John Paul II Hi 1:07.90 2 3
7 Kendra Morgan 9 Mt. Juliet Christian 1:10.68 2 2
8 Hannah Coats 9 Gallatin High School 1:11.95 2 1
9 Isabella Reyes 9 Davidson Academy 1:12.88 2
10 Hannah Baker 10 Pope John Paul II Hi 1:15.11 1
11 Tori Demars 10 White House-Heritage 1:20.83 1
12 Hannah Smith 9 White House High Sch 1:21.01 2
13 Ashley Solis 9 Gallatin High School 1:26.72 1
14 Ellen Henderson 10 Beech Senior High Sc 1:31.47 1

Varsity Boys 400 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Nathan Button 11 Gallatin High School 55.15 4 10
2 Cole Shaver 9 Pope John Paul II Hi 55.25 4 8
3 Graham Charlton 9 Hendersonville High 57.93 4 6
4 Caleb Castle 10 Davidson Academy 58.44 4 5
5 Randon Floyd 10 Hendersonville High 58.50 4 4
6 Aiden Evans 10 Beech Senior High Sc 59.95 3 3
7 Josh Price 11 Beech Senior High Sc 1:00.05 2 2
8 Miguel Cotto 10 White House-Heritage 1:00.38 3 1
9 Kendall Mouvery 9 Pope John Paul II Hi 1:01.73 2
10 Troy Fields 9 Davidson Academy 1:02.01 3
11 Sam Pindrock 9 Beech Senior High Sc 1:02.08 2
12 Nathan Panchisin 11 White House High Sch 1:02.10 3
13 Talmas Almonrod 10 Hendersonville High 1:02.44 4
14 Jayden Schildt 8 Mt. Juliet Christian 1:06.42 2
15 Yusef Ibrahim 10 Pope John Paul II Hi 1:07.92 2

Varsity Girls 300 Meter Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Kayla Minchey 11 Hendersonville High 52.88 10
2 Elizabeth Larson 11 Mt. Juliet Christian 58.90 8
3 Rosemary Aud 9 Pope John Paul II Hi 1:00.30 6
4 Avery Reeder 10 Pope John Paul II Hi 1:06.83 5

Varsity Boys 300 Meter Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Brandon Shockley 10 Pope John Paul II Hi 45.36 10
2 Nicholas Bazarne 10 Pope John Paul II Hi 49.72 8
3 Austin Kinsler 12 Pope John Paul II Hi 50.72 6

Varsity Girls 800 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Ella Bryant 9 White House-Heritage 2:34.10 10
2 Ellie Hemmelgarn 9 Pope John Paul II Hi 2:35.26 8
3 Breonna Boyd 9 Beech Senior High Sc 2:38.52 6
4 Ashley Whobrey 11 Hendersonville High 2:44.07 5
5 Kerra Marsh 11 White House High Sch 2:44.77 4
6 Hannah Grace Brown 9 Hendersonville High 2:52.98 3
7 Morgan Stansell 10 Pope John Paul II Hi 2:56.50 2
8 Kendra Morgan 9 Mt. Juliet Christian 2:59.50 1
9 Bryena Hernandez 9 Gallatin High School 3:01.00
10 Lilly Travis 11 Gallatin High School 3:14.92
11 Graceanne Lassiter 10 Hendersonville High 3:15.10

Varsity Boys 800 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 John Walker 9 Beech Senior High Sc 2:11.82 10
2 Cody Presson 11 Gallatin High School 2:12.67 8
3 Blake Brown 9 Beech Senior High Sc 2:13.02 6
4 Evan Pindrock 11 Beech Senior High Sc 2:15.51 5
5 Ryan Moran 12 Pope John Paul II Hi 2:21.41 4
6 Stephen Strickland 9 Pope John Paul II Hi 2:21.63 3
7 Wade Searcy 9 White House-Heritage 2:23.16 2
8 Troy Fields 9 Davidson Academy 2:24.63 1
9 Jacob Heath 10 Hendersonville High 2:25.47
10 Jayden Heath 9 Hendersonville High 2:26.43
11 Nathan Panchisin 11 White House High Sch 2:27.07
12 Matthew Solarz 9 Pope John Paul II Hi 2:27.80
13 Jude Abernathy 8 White House-Heritage 2:31.24
14 Liam Forrest 12 Pope John Paul II Hi 2:31.57
15 Nicholas Smith 9 Davidson Academy 2:32.91
16 Jake Shaver 12 Pope John Paul II Hi 2:34.74
17 Daniel Gremillion 11 Gallatin High School 2:40.45
18 Brad Cullen 8 Mt. Juliet Christian 2:44.62
19 Samuel Hallman 10 Gallatin High School 2:44.67
20 Will Culwell 8 Davidson Academy 2:46.27
21 Caleb Williams 9 White House-Heritage 3:00.85
22 Jacob Young 12 Pope John Paul II Hi 3:08.74

Varsity Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
————————————————————————–
1 Callie Goodwin 9 Pope John Paul II Hi 30.21 NWI 3 10
2 Riley Hendon 8 Davidson Academy 30.79 NWI 3 8
3 Elizabeth Larson 11 Mt. Juliet Christian 31.13 NWI 2 6
4 Teyeona Lawrence 9 Gallatin High School 32.80 NWI 2 5
5 Danielle Williams 10 White House High Sch 33.04 NWI 3 4
6 Lily Pollack 12 White House High Sch 33.21 NWI 3 3
7 Tori Demars 10 White House-Heritage 33.70 NWI 2 2
8 Ja’Lainea Fitts 9 Gallatin High School 33.95 NWI 2 1
9 Madelyn Simpson 9 Hendersonville High 34.09 NWI 1
10 Lynley Carpenter 9 Hendersonville High 35.01 NWI 1

Varsity Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
————————————————————————–
1 Logan Collier 12 Mt. Juliet Christian 23.46 NWI 4 10
2 Brandon Shockley 10 Pope John Paul II Hi 24.61 NWI 3 8
3 Skylar Holcomb 11 White House High Sch 24.74 NWI 4 6
4 Garrett Goodwin 12 Pope John Paul II Hi 24.83 NWI 4 5
5 Ja’Marion Thomas 9 Mt. Juliet Christian 25.25 NWI 4 4
6 Preston Sharber 12 White House High Sch 25.28 NWI 4 3
7 Corey Hambright 10 Gallatin High School 25.33 NWI 4 2
8 Brooks Heagarty 11 Pope John Paul II Hi 25.86 NWI 4 1
9 Erik Backstrom 10 Pope John Paul II Hi 26.00 NWI 3
10 Caleb Castle 10 Davidson Academy 26.98 NWI 3
11 Charlie Kirkus 9 Hendersonville High 27.31 NWI 1
12 Parker Sutton 9 Pope John Paul II Hi 28.37 NWI 1
13 Jacob Moran 10 Pope John Paul II Hi 28.98 NWI 2

Varsity Girls 4×400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 White House High School A 5:05.42 10
2 Gallatin High School 5:33.43 8

Varsity Boys 4×400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 White House High School A 4:02.77 10
2 Gallatin High School 4:07.01 8
3 White House High School B 4:25.93 6

Varsity Boys Team Scores (15 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
————————————————————————–
1 Pope John Paul II High Sc 167 36 18 41 24 32 16 0
2 Gallatin High School 101 16 21 19 16 7 22 0
3 Mt. Juliet Christian Acad 75 26 0 0 10 19 20 0
4 White House High School 70 18 0 0 26 16 10 0
5 Beech Senior High School 67 5 58 0 0 4 0 0
6 Davidson Academy 18 5 9 0 0 0 4 0
7 Hendersonville High Schoo 16 10 0 0 6 0 0 0
8 White House-Heritage High 12 1 11 0 0 0 0 0

Varsity Girls Team Scores (15 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
————————————————————————–
1 Gallatin High School 113 23 3 10 28 16 33 0
2 Pope John Paul II High Sc 111 16 20 31 8 23 13 0
3 Hendersonville High Schoo 108 22 21 16 11 5 33 0
4 White House High School 50 22 4 0 24 0 0 0
5 Beech Senior High School 48 0 14 0 0 34 0 0
6 White House-Heritage High 33 12 15 0 0 0 6 0
7 Mt. Juliet Christian Acad 17 8 1 8 0 0 0 0
8 Davidson Academy 14 14 0 0 0 0 0 0